• APARTAMENT
  TURKUSOWY

  Apartament typu Studio 1-2-osobowy na parterze. Apartament składa się z 1 pokoju z łóżkiem dwuosobowym, wyposażonego aneksu kuchennego i łazienki z prysznicem i WC.

 • APARTAMENT
  PIASKOWY

  Apartament 1-2-osobowy na I piętrze. Apartament składa się z 1 pokoju dziennego z łóżkiem dwuosobowym, odrębenej, wyposażonej kuchni i łazienki z prysznicem i WC. Kuchenne okno z widokiem na ogródek.

 • APARTAMENT
  BIAŁO-CZARNY

  Apartament 1-4-osobowy na I piętrze. Apartament składa się z pokoju z 2 pojedynczymi łóżkami i wyposażonym aneksem kuchennym, łazienki z prysznicem i WC oraz sypialni z łóżkiem dwuosobowym. Okno sypialni z łóżkiem dwuosobowym z widokiem na ogródek.

 • APARTAMENT
  CEGLANY

  Apartament 1-2-osobowy na parterze. Apartament składa się z 1 pokoju dziennego z łóżkiem dwuosobowym, odrębnej, wyposażonej kuchni i łazienki z prysznicem i WC. Kuchenne okno z widokiem na ogródek.

 • W SAMYM CENTRUM: APARTAMENT
  FRIDA

  Kameralny, cichy, w pełni wyposażony (aneks kuchenny, łazienka z prysznicem i WC) apartament z antresolą 1-4 osobowy typu studio (22,5m2) na parterze kamienicy przy ul. Starowiślnej 40 w sercu krakowskiego Kazimierza, 10 minut pieszo od Rynku Głównego i Wawelu.

O nas

DOM Z HISTORIĄ I DUSZĄ

PILOTÓW 87 to jednocześnie nazwa i adres domu w Krakowie będącego własnością naszej rodziny od 1937 roku, kiedy to został wybudowany przez naszego dziadka – Edwarda. Dziadek przeprowadził się ze Śląska do Krakowa, gdzie współuczestniczył w budowie pobliskiego lotniska (na miejscu którego powstało Muzeum Lotnictwa Polskiego: www.muzeumlotnictwa.pl) i postanowił osiedlić się tu na stałe. Edward wybudował dom dla swojej ukochanej żony – Walerii. Dalsza historia domu była nieubłaganie związana ze zmiennymi losami naszego kraju, a w konsekwencji również naszej rodziny.

         
 

                    
                         Waleria i Edward, 1937 r.

 

Budynek całkowicie wrócił w posiadanie naszej rodziny dopiero w latach 90-tych ubiegłego wieku. Od tego czasu podjęliśmy mozolne starania o przywrócenie mu pierwotnej kondycji, a ich rezultaty możecie ocenić Państwo sami, odwiedzając nasze apartamenty.

Nasza rodzina jest od kilku pokoleń związana z Krakowem – znamy i kochamy to miasto, a w związku z tym możecie Państwo oczekiwać od nas pomocy  i sugestii dotyczących wydarzeń kulturalnych, kulinariów i innych atrakcji oferowanych przez „gród Kraka”.


                                                   Agnieszka i Rafał Więckowscy
 

              fot. Michał Łepecki

 

Zapraszamy także do naszego nowego apartamentu FRIDA, który znajduje się w samym sercu krakowskiego Kazimierza, 10 minut pieszo od Rynku Głównego.